22. 6. 2011

Rum Pampero Aniversario, Calvados Papidoux VSOP, Hennessy Fine de Cognac, Courvoisier XO

Rum Pampero Aniversario MK 8/10
Rum Pampero Aniversario Reserva Exclusiva je venezuelský skvost destilovaný z melasy, zraje v sudech po bourbonu. Nabízí plné tělo, karamel, tabák a kávu ve vůni a skvělou, lehce pikantní, mírně nasládlou chuť. Je vyrobený k 25. výročí založení společnosti - získal Double Gold Medal - 2007 San Francisco World Spirits Competition.

Calvados Papidoux VSOP MK 6/10
Jablečný destilát zrající v dubových sudech po dobu pěti let, které mu propůjčily elegantní charakter a tradiční aroma. Jantarová barva s jemnými odlesky. Elegantní, ovocná a teplá vůně s aroma sušených jablek, sušených meruněk a zralých datlí. Chuť je kulatá, ovocná a příjemně hřejivá s náznaky čerstvých a sušených jablek, které doplňují tóny karamelu.

Hennessy Fine de Cognac is a rather new blend, that the cognac house introduced to the market. Its a floral, and balanced Cognac, that is supposed to attract younger consumers. Its age lies between 4 and 10 years.

TASTING NOTES
On the nose, its fragrances present notes of lemon and citrus, The dominance of the Fins Bois Cru is defintely part of the tasting experience. On the palate this Cognac you will notice dry almond and an idea of spice an honey.



Courvoisier XO Impérial Cognac MK 9/10
This cognac is about 20-35 years old. The XO Impérial is an extra old Cognac. Dominated by Grande Champagne and Petite Champagne aromas. Borderies eaux-de-vie are also used for this elegant blend. 

TASTING NOTES
This XO is a balanced one, with fruity notes, very round but complex, unique bouquet. Elegant and fine, more feminine than masculine, with some spicy notes. The finish is complex and long.

Topalkohol.cz 22.6.2011

18. 6. 2011

Doutník - PUNCH ROYAL

Značka Punch byla založena roku 1840 donem Manuelem Lopézem a patří k nejstarším vůbec. Doutníky vynikající kvality. Jsou jemné až středně silné chuti za přijatelnou cenu.
Punch Royal Selection No. 11 je typickým zástupcem značky Punch. Kvalitní provedení, v kombinaci s decentní chutí a vůní kávy, květin a tabáku. Vhodný zejména ke kvalitnímu pokouření se skleničkou dobré whisky.





Délka x průměr: 143 mm x 18.26 mm
Velikost prstýnku: 46
Země: Kuba
Výroba: Ruční balení
Tvar: Corona Gorda
18.6.2011 od Martiny
Váha: 11,41 gramů

14. 6. 2011

Dýmka Stanwell Zebrano Sandblast 217



13.10.2020 END




Filtr: 9 mm

Délka dýmky: 150 / 300 mm
Výška dýmky s náustkem: 50 mm
Výška hlavičky: 50 mm
Šířka hlavičky: 45 mm
Hloubka tabákové komory: 40 mm
Průměr tabákové komory: 20 mm
Hmotnost: 54 g
14.6.2011 etrafika.cz








Stanwell je současným největším dánským výrobcem dýmek, se sídlem v Borupu. O firmě Stanwell můžeme s přehledem tvrdit, že výrazně ovlivnila dýmkový design, neboť byla po řadu let „líhní“ skvělých designérů a kreativních autorů dýmek. Také zakladatel firmy Poul Nielsen roku 1942 vytvořil sérii dýmek, které se staly základem výroby. Poul Nielsen byl nejen výborný dýmkař, ale i obchodník. Pro název firmy nezvolil tolik typické dánské jméno, ale anglické. Ve válečných letech byl briar nedostatkovým zbožím, a tak se dýmky vyráběly z různých „náhražkových“ dřev. Ve válečných letech ve 42. roce bylo nemožné importovat briarové dýmky z tradičních zemí jako byla Anglie a Francie. A této době vznikla firma Stanwell. Aby Nielsen zaujal dánské dýmkaře, začal vyrábět velmi kvalitní dýmky pod anglickým jménem Stanwell v malém přímořském městečku Zealand. Když se život vrátil zpět do normálních kolejí, pokračovala výroba dýmek z briarového dřeva. Roku 1965 se Stanwell přestěhoval do Borupu, kde sídlí dodnes. Od ledna roku 2000 patří továrna firmě Nordisk Tobaks Kompagni A/S, která je součástí koncernu Scandinavian Tobacco Company. 
Opravdové dýmkařské skvosty firma vyráběla v 50. a 60. letech. Jedná se o dýmky, které navrhoval světoznámý designer Sixten Ivarsson. „Ivarssonovy inovační tvary“ se staly vyhledávanými sběratelskými kousky, a firma je s velkým úspěchem vyráběla a prodávala řadu let.


Tabak - Irish Whiskey - Erinmore Mixture - Ser Jacopo Irish Mixture - Grousemoor

Peterson Irish Whiskey - tabaky.cz        MK 6/10
Klasická irská směs s letitou tradicí, která proslula díky své kvalitě po celém světě. V tomto tabáku se mísí několik pečlivě vybraných Virginií, které poskytují plné, oblé tóny chuti a tvoří základ směsi. Přimíchává se Kentucky Fired, tedy černý speciálně fermentovaný Cavendish a pro zvýraznění vůně také Burley pěstovaný v Thajsku. Po promíchání se celá směs dochucuje správnou ingrediencí, kterou je pravá Irish Whiskey. Teprve tehdy je připravená jedinečná směs s delikátní vůní.  
Erinmore Mixture - tabaky.cz        MK 8/10
Receptura směsi Erinmore Mixture je přísně střeženým tajemstvím, které je odhaleno vždy pouze dvěma povolaným osobám. Přesto je známo, že se skládá z výběrových tabáků pěstovaných v různých částech světa. Přírodně sladká světlá Virginie je ručně míchaná s černým Cavendishem tak, aby vytvářela jedinečnou chuť a specifické aroma. Více už nesmí být prozrazeno. Erinmore Mixture je vyzrálý aromatický tabák s chladným kouřem a pomalým rovnoměrným hořením.

Ser Jacopo Irish Mixture - tabaky.cz        MK 4/10
Sladká zlatá Virginie smíchaná s červenou Virginií a přesně odměřenou částí černého Cavendishe spolu s exotickým aroma tropického ovoce a výjimečné Irské Whiskey vytváří mistrovsky vyvážený dýmkový tabák.

Samuel Gawith Grousemoor - tabaky.cz     MK 10/10
Původní směs od firmy Samuel Gawith s názvem Grousemoor vyvolává představu kraje Lakeland spojenou s příjemnou vůní typickou pro jednotlivá roční období. V samotném srdci tohoto kraje se Grousemoor vyrábí již více než 200 let za použití ručně řezaného tabáku sušeného vzduchem spojeného s jedinečnou kombinací různých příchutí. Grousemoor je téměř povinností pro kuřáky, kteří chtějí, aby jejich dny měly “povzbuzující atmosféru”.
MK: Tak toto je famozní záležitost. Nic lepšího jsem ještě nekouřil.

How to Access Gmail via IMAP in Your Email Program or Mobile Device

How to Access Gmail via IMAP in Your Email Program or Mobile Device - About Email



IMAP server: imap.gmail.com
Port: 993
Require SSL: Yes
User name: your Gmail account name
The account name is what precedes "@gmail.com" in your Gmail address. If your Gmail address is "qwer.qwer@gmail.com", for example, the corresponding account name is "qwer.qwer".
Password: your Gmail password


SMTP server: smtp.gmail.com
Port: 465
Require SSL/STARTTLS: Yes
Require SMTP authentication: Yes
User name: your Gmail account name
Password: your Gmail password

8. 6. 2011

Set a Cron Job in Linux | Linuxers

Set a Cron Job in Linux

7.6.2011 - nelze "crontab -e" on S9 WWW

ERROR:
crontab: "/bin/vi" exited with status 127

Solution:
export EDITOR=vim

7. 6. 2011

Zapnutí automatického přihlášení v systému Windows XP

Zapnutí automatického přihlášení v systému Windows XP

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
DefaultUserName zadejte uživatelské jméno
DefaultPassword do pole s údajem hodnoty zadejte heslo


Pokud hodnota DefaultPassword neexistuje, vytvořte ji.
Nový - Řetězcová hodnota DefaultPassword do pole Údaj hodnoty zadejte heslo.


AutoAdminLogon, zadejte do pole Údaj hodnoty hodnotu 1


Jestliže položka AutoAdminLogon neexistuje, vytvořte ji.
Nový - Řetězcová hodnota - AutoAdminLogon pole Údaj hodnoty hodnotu 1.


Po restartování počítače a spuštění systému Windows XP se lze automaticky přihlásit. 

2. 6. 2011

Synchronizace dvou IMAP serverů pomocí imapsync

Mišákův síťový zápisník (blog.misak.cz): Synchronizace dvou IMAP serverů pomocí imapsync


http://blog.otelconsulting.com/2010/01/imapsync-to-gmail-script/


Synchronizace dvou IMAP serverů pomocí imapsync



K čemu se to hodí?
Imapsync umí synchronizovat, kopírovat, či migrovat data mezi dvěma IMAP servery, přičemž zvládá podporu velkého množství verzí IMAP serverů.


Možnosti
Option list je poměrně dlouhý (viz níže), vypíchl bych zejména volby host (specifikace serverů), user (čí složky kopírujeme), authuser (možnost autentizace pod admin účtem), authmech (typ hesla) a dry (volba pro vyzkoušení příkazu "na sucho").
Nevím jestli jsem měl včera slabší konstalaci Saturnu s Měsícem, ale chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to jak utilitka funguje (přestože jsem si pomáhal manuálem a readme). Pokud nepoužijeme authuser, přihlášení na servery se určují pomocí volby user, kopírovány jsou všechny složky, do kterých má uživatel práva. Pro použití authuser je třeba přidat authmech. Pomocí exclude můžeme některé složky vynechat, subscribe zase zařídí, aby byl uživatel, ke kterému maily a složky přenášíme, do nových složek případně rovnou přihlášen.
imapsync [--host1 server1]  [--port1 ]
[--user1 ] [--passfile1 ]
[--host2 server2]  [--port2 ]
[--user2 ] [--passfile2 ]
[--ssl1] [--ssl2]
[--authmech1 ] [--authmech2 ]
[--noauthmd5]
[--folder  --folder  ...]
[--folderrec  --folderrec  ...]
[--include ] [--exclude ]
[--prefix2 ] [--prefix1 ]
[--regextrans2  --regextrans2  ...]
[--sep1 ]
[--sep2 ]
[--justfolders] [--justfoldersizes] [--justconnect]
[--syncinternaldates]
[--buffersize  ]
[--syncacls]
[--regexmess ] [--regexmess ]
[--maxsize ]
[--maxage ]
[--minage ]
[--skipheader ]
[--useheader ] [--useheader ]
[--skipsize]
[--delete] [--delete2]
[--expunge] [--expunge1] [--expunge2]
[--subscribed] [--subscribe]
[--nofoldersizes]
[--dry]
[--debug] [--debugimap]
[--timeout ] [--fast]
[--split1] [--split2]
[--version] [--help]
Instalace
Stránky projektu jsou na Freshmeatu. Při stahování instalačního zdroje je třeba si dát pozor na jednu nepříjemnost. Autor archívů je špatně očísloval. Pokud si stejně jako já stáhnete archív s nejvyšším číslem verze, dostanete ve skutečnosti několik let starou instalaci, ve které některé volby nefungují (mimo jiné dost důležitá volba authuser. Pak se můžete divit proč to pořád nefunguje a zbytečně bádat.
Instalace je jednoduchá, totiž make install.
Použití ještě vyžaduje IMAP klienta. Pokud nepotřebujete šifrovat je to k instalaci všechno.


Příklad použití
Nejprve příklad uvedený v dokumentaci:
imapsync --host1 imap.src.fr  --user1 buddy --passfile1 /etc/secret1 \
  --host2 imap.dest.fr --user2 max   --passfile2 /etc/secret2
Příklad je dost jednoduchý, po provedené synchronizaci bude mít uživatel max ve své schránce vše od uživatele buddy. hesla jsou předána v souborech, což je doporučené použití.


Námi použitý příkaz:
for POLE in `cat cesta_k_seznamu/seznam_imap`
do USER=`echo $POLE`
cesta_k_imapsync/imapsync --host1 ip_serveru1 --authuser1 cyrus \
--password1 heslo_cyruse --host2 ip_serveru2  --authuser2 cyrus \
--password2 heslo_cyruse --noauthmd5  --user1 $USER --user2 $USER \
--authmech1 PLAIN --authmech2 PLAIN  --exclude it.info \
 >> cesta_k_imapsync/imapsync.log
done
V seznamu jsme pochopitelně měli výpis uživatelů pro které jsme migraci chtěli použít.